Profesyoneller için Akıllı Tercih

WiseNetlll, yüksek çözünürlüklü görüntüler için 1.3 megapikselden 3 megapiksele kadar Samsung’un ürettiği en gelişmiş özelliklere sahiptir. Pazar ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan WiseNelll kameralar, profesyonel güvenlik sistemleri için standart ürün olacaktır.

IMAG3883

0

Eşsiz Görüntü Kalitesi

SSLE ( Samsung Süper Işık Geliştirici)

WiseNetlll serisinin kameralarında düşük ışık koşullarında mükemmel renkli görüntüler üreten SSLE, Samsung Süper Işık Geliştirici teknolojisi bulunmaktadır. SSLE ile kullanıcılar görüntüyü örneğin gece vaktinde olduğu gibi düşük ışık koşullarında bile 3 megapiksel kalitede izleyebilirler, bu şekilde karanlık alanlardaki herhangi bir hareketin gözden kaçma ihtimeli de çok düşer.

3MP 2MP 1.3MP
min. Aydınlatma 0.1 lux 0.1lux 0.05 lux

1

 

 

 

 

 

 

 

3MP 120dB WDR (Geniş Dinamik Aralık)

WiseNetll serisine entegre edilen WDR fonksiyonu, hareket bulanıklığını azaltarak ve daha net görüntüler üreterek 3MP gelişmiş görüntü kalitesi ve 30 fps hız sağlar. Yaklaşık 120 dB’lik bir kontrast oranıyla çalışırken WDR özelliği, hem çok parlak hem de çok karanlık alanları içeren tabloda kusursuz görüntü detayı üretir.

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sis Giderme (DEFOG)

Sis veya duman gibi kötü hava koşullarında yakalanan görüntüyü iyileştirmek için sis giderme özelliği kullanılabilir. Kameraların görüşü her türlü hava koşulunda iyileştirilebilir.

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelişmiş DIS (Dijital Görüntü Sabitleme)

Daha önce sadece analog CCd’lerde bulunan Samsung’un yeni WiseNetlll CMOS sensörü şimdi Dijital Görüntü Sabitleme (DIS) teknolojisiyle donatıldı, böylece yüksek veya bina sallanmasının neden olduğu kamera sarsıntısının etkileri de giderilecek. DIS ayrıca yüksek kaliteli görüntülerde görülebilen görüntü sallantısı veya çarpıklığı gibi jöle efektlerinin etkilerini büyük ölçüde azaltmaktadır. Gelişmiş DIS teknolojisiyle bir direk üzerine monte edilmiş olan bir kamerayı rüzgarlı koşullarda kullanmanın sorunları da hafifleyecek. Bu teknoloji üstelik hızlı hareket eden araçların plaka numaralarının görüntüye alınması/tespitine de yardım eder.

4

 

 

 

 

 

 

 

 

P-Iris

Tüm WiseNetlll 3 MP (balıkgözü kameralar hariç), tek bir görüş alanında birden çok ışık koşullarının bulunduğu durumda iris fonksiyonunu optimize eden P-iris özelliğini destekler, böylece daha iyi kontrast, netlik, çözünürlük ve alan derinliği olan görüntüler üretir. Çözünürlüğün görüntünün hem merkezinde hem de kenarında optimazyonu, ayrıca görüş alanı derinliği ve obtüratör hızı, özellikle WiseNetlll serisi gibi megapiksel kameralarda etkili olan yüksek görüntü keskinliği sağlar. (Geçerli modeller: SNB–7004/6004/6003/5004, SND–7048(R), SNO-7084 ( R ))

5

 

 

 

 

 

 

 

Etkin Ağ iletimi

3 Megapiksel çözünürlükte 30fbs

Samsung Techwing’in güçlü WiseNetlll şifreleme teknolojisi sayesinde kameralar, 3 megapiksel çözünürlükte 30fbs yüksek kare hızına (2 MP’de 60fbs) sahiptir, bu sayede gecikmesiz net görüntüler elde edilir. Bu kare hızının (2MP’de 60fbs) kullanımı özellikle tüm kenarların keskin ve net görünmesini sağlamak için hareketleri nesneleri izlerken yararlıdır.

6

 

 

 

 

 

 

İyileştirilmiş bant genişliği kullanımı

Gelişmiş bir sıkıştırma teknolojisini kullanan WiseNetlll ağ kamerası yayın akışının performansı büyük ölçüde artar. Kameralar, diğer ürünlerin kullanıldığı ağ bant genişliğinin %30’unu kullanarak veri iletimini işler. Daha gelişmiş bu bant genişliği teknolojisi sayesinde, kullanabilecek ağ bant genişliği sınırlıyken sorunsuz görüntü aktarımı mümkün hale gelir, üstelik depolama verimi de artar.

7

 

 

 

 

 

 

9 alana kadar çoklu kırpmalı yayın akışı

Çoklu kırpmalı(multi cropping)yayın akışı kullanıcıların kameradan önceden belirlenen çözünürlük ve kare hızında sadece ilgi alanların iletilmesini sağlayacak şekilde, toplam 30fbs(30MP)/60 fbs(2MP)hızda 9’da kadar alanın görüntüsünü vurgulayabilmelerini/kırpabilmelerini sağlar. Görüntü çözünürlüğü ve kare hızındaki bu esneklik, ağ bant genişliğinin daha akıllı ve etkin kullanımına olanak tanımakta ve veri boyutu ve depolama kapasitesinden tasarruf etmektedir.

8

 

 

 

 

 

 

Ağ Toplam Çözüm

9

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullanıcı Rahatlığı

Simple Focus

Samsung’un otomatik odaklama teknolojisi Simple Focus kullanıldığında kutu kameralar görüntü sensörünün konumunu değiştirebiliyorlar, dome tipi kameralarda ise uzaktan denetim fonksiyonu ile motorize cok odaklı bir lens bu ayarları kontrol ediyor. WiseNetlll kutu ve dome tipi kamera serilerinde kullanıcılar ayrıca, ağ üzerinden uzaktan optimal odağı ayarlayabiliyorlar, böylece kameranın kurulum/optimasyon zamanı azalmış oluyor.

11

 

 

 

 

 

 

Çoklu Tarayıcı Desteği

NPAPI(Nnetscape Eklenti Uygulama Proglama Arayüzü) kullanan WiseNetlll kameralarda bu eklenti mimarisi, diğer ağ kameralarında sorun yaratmış olan desteklenen çözünürlük ve tarayıcı türü kısıtlamasını ortadan kaldırmaktadır. NPAPI, hem işletim sisteminin hem de Samsung Techwin’in optimize edilmiş güvenlik sistemi kodekini uygulama çözümünün gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. NPAPI sayesinde, WiseNetlll kameraları izlemek için Google Chrome, Safari, Firefox ve IE kullanılabilir.

12

 

 

 

 

 

 

Başlıca ISV ( Bağımsız Yazılım Sağlayıcısı) ile uyumluluk

Samsung, SUNAPI (Samsung Birleşik Ağ Uygulama Programlama Arayüzü) kullanımıyla ISV veya VMS (Video Yönetim Yazılımı) ile güçlü bir ilişki kurmaya ve entegrasyona önem vermekte ve kolay entegrasyon için CGI (Ortak Ağ Geçidi Arayüzü) komutlarını desteklemektedir. Buna ek olarak, tüm WiseNetlll kameralar, üçüncü taraf şirketlerin uyumlu aygıtlarıyla birlikte çalışırlığa izin veren ONVIF protokolünü kullanır; bunun için listede kullanıcıda aranan özellikleri gösteren profillerden birini seçmeniz yeterlidir. *ISV ortaklığı aşamalı olarak genişletilecektir.

13

 

 

 

 

 

Hareket/Ses/Yüz algılama

WiseNetlll’teki hareket algılama teknolojisi, sahnedeki deniz dalgaları veya ağaç yapraklarını hareketli gibi normal hareketleri göz ardı etmeyi öğrenerek yanlış alarm oranını büyük ölçüde azaltmakta ve operatörlerin verimliliğini artırmaktadır. Bu teknoloji üstelik ses algılaması için de geliştirilmiştir, öyle ki sadece anormal ses düzeylerini tanır. Yüz algılama özelliği ise sahnede 35’e kadar yüzü tespit edebilmektedir, tespit edilen bu yüzler, hızlı çağırma için ayrı olaylar olarak NVR’da listelenir.

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolay kurulum

WiseNetlll dome tipi kameralar domuzkuyruğu örgü ve kablo demetlerinden yoksundur (geçmişte bu demetler kurulumu daha karmaşık ve zaman alıcı bir iş haline dönüşüyordu), yine de bir alanda gereken kabloların takılabilmesine olanak tanımakta ve böylece kabloların yerleştirilmesi için yeterince boşluk bıraktığından kurulumu daha rahat, daha az zaman alıcı yapmakta ve maliyetleride düşük tutmaktadır.

15